نشست صمیمانه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با کارکنان و اساتید هیات علمی آموزشکده سما-اراک

آخرین به روز رسانی دوشنبه, 23 دی 1398 11:37

نشست صمیمی کارکنان و اعضای هیات علمی آموزشکده فنی و حرفه ای سما اراک با رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی مرکز آموزشی و فرهنگی سمای اراک نشست صمیمی دکتر حسین کلانتری دبیر هیأت امناء و رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و دکتر عباس کریمی سرپرست معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اراک با کارکنان و اعضای هیات علمی آموزشکده فنی و حرفه ای سما اراک در تالار شریف دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد .

در ابتدای جلسه دکتر عباس کریمی ضمن خیرمقدم به کلیه حاضرین در جلسه و تشکر از زحمات کارکنان و اعضای هیات علمی، گزارشی از عملکرد مدارس و آموزشکده ارائه نمودند .

همچنینی در این نشست دو نفر از کارکنان و اعضای هیات علمی آموزشکده سما اراک به نمایندگی از دیگر کارکنان و اعضای هیات علمی با تقدیر از زحمات و تلاش های بی‌شائبه رئیس واحد و معاونت سما اراک در راستای ارتقاءکیفیت و توسعه همه جانبه مدارس و آموزشکده با رویکرد جذب دانش آموز و دانشجو با ارائه نظرات خود، برخی خواسته ها و دغدغه‌های پیش روی این بخش از دانشگاهیان را مطرح نمودند.

در ادامه دکتر کلانتری دبیرهیأت امنا ورییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی ضمن تقدیر وتشکر از زحمات کارکنان خدوم مرکز سما اراک و عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، ضمن پاسخ به موارد مطرح شده توسط نماینده کارکنان، عنوان نمودند:« همان طــور که از نام دانشگاه آزاد اسلامی مشخص است باید تلاش کنیم تا یک دانشگاه کاملا اسلامی داشته باشیم ، اصل و اساس کلی که باید مد نظر قرار گیرد رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی در دانشگاه می باشد و این وظیفه اصلی برای تمامی کارکنان است » و انشالله به صورت جدی و در این برهه زمانی نشان دهیم که دانشگاه آزاد اسلامی به تمام معنا و کامل اسلامی اداره می گردد .

وی با اشاره به ضرورت تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی تأکید نمود مأموریت در این دانشگاه تغییر یافته است و این نیست که فقط باید به بحث آموزش پرداخته شود ، وی در ادامه افزود : ما باید منبع درآمدی به جز جذب دانشجو داشته باشیم و باید برای این امر ارتباط تنگاتنگ با صنعت ، جامعه و دستگاههای اجرایی را حفظ کنیم و توسعه دهیم.

دکتر کلانتری با بیان اینکه دانشگاه خانه دوم کارکنان است بیان نمود: «بخش عظیمی از عمر مفید ما در دانشگاه برای خدمت به جامعه وتربیت نیروی انسانی سپری می‌شود بنابراین باید تلاش کنیم با دلسوزی ،همفکری وهمدلی در فضایی صمیمی جهت رسیدن به اهداف عالی دانشگاه حرکت نمائیم.

دکترکلانتری با اشاره به استمرار جلسات هم اندیشی و تأکید بر استفاده از نظرات و پیشنهادهای دانشجویان، استادان و کارکنان جهت حل مشکلات دانشگاه گفت« این نشست ها تاکنون در اکثر واحدهای دانشگاهی استان برگزار شده و نتایج مفیدی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در انتهای جلسه ابراز نمودند : «باتدابیر اندیشیده شده درزمینه فعالیت شرکت های اقتصادی ودانش بنیان وبرگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت ، از هرگونه ایده و خلاقیت جهت در آمدزایی استقبال می گردد و مورد حمایت دانشگاه قرار می گیرد . »